Formularz zgłoszeniowy WRO 2017

Formularz zgłoszeniowy WRO 2017

Znamy nazwiska uczestników tegorocznej edycji Biennale WRO.

Zespół programowy WRO zakończył prace nad wyborem spośród 1300 propozycji otrzymanych od artystów z całego świata. Prace wideo, instalacje i obiekty, realizacje sieciowe i softwarowe oraz rozmaite działania łączące wielomedialne sposoby wypowiedzi i środki komunikacji, będzie można od 17 maja oglądać w programie 17 Biennale Sztuki Mediów WRO.

Artyści Biennale WRO 2017

César Escudero Andaluz (ES) + Martín Nadal (ES)
Anxious to Make – Emily Martinez (US) + Liat Berdugo (US)
Art-cluster R+N+D – Anton Lapov (UA) + Maxim Losev (UA)
Elena Artemenko (RU)
Isabelle Arvers (FR)
The Bad Vibes Club & Field Broadcast – Matthew de Kersaint Giraudeau (GB) + Sam Mercer (GB) + Rebecca Birch (GB) + Rob Smith (GB)
Om Bori (HU)
Martin Bricelj Baraga (SI)
Sammy Baloji (CD)
Florian Bielefeldt (DE)
Christin Bolewski (DE)
Johanna Bruckner (AT)
Bull․Miletic (NO/US)
Clement Carat (FR)
Ioana Ovidiu Cernei (RO)
Carla Chan (HK)
Emma Charles (GB)
Cheng-Hsu Chung (TW)
Monika Czyżyk (PL)
Warley Desali (BR)
Marcin Dymiter (PL)
Exchange of the Rat (JP)
Elvin Flamingo (PL) + Infer – Radosław Deruba (PL) + Patryk Chyliński (PL)
Harriet Fleuriot (GB) + Sarah Cockings (GB)
Susanna Flock (AT)
Siegfried Alexander Fruhauf (AT)
Andy Graydon (US)
Grinder-Man (JP) – Hitoshi Taguchi (JP) + Makiko Izu (JP)
Constantin Hartenstein (DE)
Bjørn Erik Haugen (NO)
Antje Heyn (DE)
Isamu Hirabayashi (JP)
Norimichi Hirakawa (JP)
h0nh1m (Chris Cheung) (HK)
Paweł Janicki (PL)
Sawako Kabuki (JP)
Dominik Keggenhoff (DE)
Beate Hecher (AT) + Markus Keim (IT)
Aleksander Komarov (BY) + Maxim Tyminko (BY)
Marta Krześlak (PL)
Peter Kutin (AT) + Florian Kindlinger (AT)
Alexandre Larose (CA)
Byungju Lee (KR)
Diana Lelonek (PL)
Ka-lun Leung (HK)
Carolin Liebl (DE) + Nikolas Schmid-Pfähler (DE)
Zen Lu (CN)
Maciej Markowski (PL)
Emily McFarland (IE)
Martina Menegon (IT)
Joana Moll (ES)
Lydia Moyer (US)
Yuri Muraoka (JP)
Christian Nicolay (CA)
Nika Oblak (SI) + Primož Novak (SI)
Patrycja Plich (PL)
Dani Ploeger (NL/GB)
Sascha Pohflepp (DE)
Víctor Hugo Portillo (SV)
Shabtai Pinchevsky (IL)
Shuai Cheng Pu (TW)
Ioan Ovidiu Cernei (RO)
Remu Iwai (HK) + room 1224 & associates (HK)
Diego Ramirez (MX)
Mirosław Rogala (US)
Hiroya Sakurai (JP)
Alan Segal (AR)
Jana Shostak (BY)
Signal to Noise – Niall Quinn (IE) + Oliver Wilshen (GB)
ronnie s (NL)
Stanza (GB)
Aleksandra Stodulska (PL)
Kamen Stoyanov (BG)
Katharina Swoboda (AT)
Zamir Suleymanov (AZ)
Systaime – Michaël Borras (FR)
Katarzyna Szymielewicz (PL) + Faith Bosworth (DE) + Vladan Joler (RS)
Takuma Takahashi (JP) + Shugo Hirao (JP)
Talk to Jiwon – Jiwon Choi (KR)
Keiichi Tanaami (JP)
Aislinn Thomas (CA)
Suzanne Treister (GB)
Paul Turano (US)
Charlie Tweed (GB)
Andrey Ustinov (RU/DE)
Jasmin Vardi (IL)
Nils Völker (DE)
Christoph Wachter (CH) + Mathias Jud (CH)
Thomas Wagensommerer (AT)
Beny Wagner (DE)
Xavery Deskur Wolski (PL)
Kenny Wong (CA)
XCEED (HK)
Shota Yamauchi (JP)
Hui Ye (CN)
Jacek Zachodny (PL)
Yelena Zhelezov (US)
Adam Żądło (PL)

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz przy wsparciu finansowym Instytutu Adama Mickiewicza, Austriackiego Forum Kultury, Japan Foundation, EU-Japan Fest, Nomura Foundation i Goethe-Institut.